Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
RJK60S5DPK-M0#T0
Produttore:
Pacchetto:
TO-3PSG
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
MOSFET N-CH 600V 20A TO3PSG
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
19
$15.2285
$289.3415
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1600 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 27 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 178mOhm @ 10A, 10V |
| Supplier Device Package | TO-3PSG |
| Vgs(th) (Max) @ Id | - |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 20A (Tc) |
| Package | Tube |