SMD0805B035TF
YAGEO
Prodotto No:
SMD0805B035TF
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
PPTC SMD 0805, 6V 0.35A, REEL 7"
In magazzino : 2351
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 6V
Current - Hold (Ih) (Max) 350 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.053" W (2.10mm x 1.35mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 1.2 Ohms
Series SMD0805
Type Polymeric
Package / Case 0805 (2012 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 250 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 750 mA