SMD1206B075TFT
YAGEO
Prodotto No:
SMD1206B075TFT
Descrizione:
PPTC SMD 1206, 8V 0.75A, REEL 7"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 8V
Current - Hold (Ih) (Max) 750 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 350 mOhms
Series SMD1206
Type Polymeric
Package / Case 1206 (3216 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 90 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 1.5 A