SMD2016B150TF
YAGEO
Prodotto No:
SMD2016B150TF
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
PPTC SMD 2016, 15V 1.5A, REEL 7"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 15V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.5 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 40 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 180 mOhms
Series SMD2016
Type Polymeric
Package / Case 2016 (5041 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 50 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 3 A