SMD2920B260TF/24
YAGEO
Prodotto No:
SMD2920B260TF/24
Descrizione:
PPTC SMD 2920, 24V 2.6A, REEL 7"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 24V
Current - Hold (Ih) (Max) 2.6 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 40 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 75 mOhms
Thickness (Max) 0.047" (1.20mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 14 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 5 A