Infineon Technologies
Prodotto No:
SPA20N65C3XK
Produttore:
Pacchetto:
PG-TO220-3-111
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SPA20N65 - 650V AND 700V COOLMOS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
84
$3.4105
$286.482
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2400 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 114 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 190mOhm @ 13.1A, 10V |
| Supplier Device Package | PG-TO220-3-111 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.9V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 650 V |
| Series | CoolMOS™ |
| Power Dissipation (Max) | 34.5W (Tc) |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 20.7A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Bulk |