CUI Inc.
Prodotto No:
VHK200W-Q24-S48
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 48V 200W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Applications | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 4.23" L x 4.01" W x 1.50" H (107.5mm x 101.8mm x 38.0mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 4.2A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 10V |
| Series | VHK200W (200W) |
| Power (Watts) | 200W |
| Type | Enclosed |
| Efficiency | 87% |
| Mfr | CUI Inc. |
| Package | Box |
| Base Product Number | VHK200W |