XV3560-2R7407-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
XV3560-2R7407-R
Descrizione:
CAP 400F -5% +10% 2.7V T/H
In magazzino : 329
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 2.480" (63.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2mOhm
Series XV
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 400 F