241-3-10A1
Pulse Electronics
Prodotto No:
241-3-10A1
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 2.4VA CHAS MT
Guida per l'utente
Center Tap Yes
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 26.92mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Single
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 52.32mm L x 30.23mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) 250mA
Weight 0.25 lb (113.4 g)
Primary Winding(s) Single
Series Chassis-Tran
Type Laminated Core
Power - Max 2.4VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) 10V