241-5-56A29
Pulse Electronics
Prodotto No:
241-5-56A29
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 12VA CHAS MT
Guida per l'utente
Center Tap Yes
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 35.05mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Single
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 71.37mm L x 41.40mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) 220mA
Weight 0.7 lb (317.51 g)
Primary Winding(s) Single
Series Chassis-Tran
Type Laminated Core
Power - Max 12VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) 56V