25-B100-02
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
25-B100-02
Descrizione:
TERMINAL BLOCK BARRIER
In magazzino : 126
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 25A
Terminal Screw Material -
Mounting Type Chassis, Panel; Through Hole
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets, Insulated
Series 25-B100
Terminal Screw Finish -
Mfr NTE Electronics, Inc
Pitch 0.374" (9.50mm)