63PHV68M10X12.5
Rubycon
Prodotto No:
63PHV68M10X12.5
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM HYB 68UF 20% 63V SMD
In magazzino : 284
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.504" (12.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 160 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm
Ratings AEC-Q200
Series PHV
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 68 µF