63PZA22M8X10
Rubycon
Prodotto No:
63PZA22M8X10
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 63V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 90 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Ratings AEC-Q200
Series PZA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.8 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22 µF