A1030-2R5155
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
A1030-2R5155
Descrizione:
CAP 1.5F -20% +80% 2.5V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" Dia (10.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 1kHz
Series A
Package / Case Radial, Can
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 1.5 F