A41-130-16A16
Pulse Electronics
Prodotto No:
A41-130-16A16
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 130VA CHAS MT
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 73.02mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation -
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 71.42mm L x 85.85mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 16.2A, Series 8.1A
Weight 4.1 lbs (1.9 kg)
Primary Winding(s) Dual
Series International High Power
Type Laminated Core
Power - Max 130VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 8V, Series 16V