AEA1010151M050R
KYOCERA AVX
Prodotto No:
AEA1010151M050R
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 268 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AEA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 670 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 180 mOhms