AEH0810101M035R
KYOCERA AVX
Prodotto No:
AEH0810101M035R
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 88 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series AEH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 220 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF