AMED75-12SNZ-B
aimtec
Prodotto No:
AMED75-12SNZ-B
Descrizione:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 2X12V 75W
Guida per l'utente
DC Voltage - Input (Max) 264V
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.3A
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 90V
Efficiency 86%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Input Type AC or DC
Applications Household Appliances, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 4.72" L x 1.18" W x 5.04" H (120.0mm x 30.0mm x 128.0mm)
Number of Outputs 1
Series AMED75-NZ
Power (Watts) 75W