ASR01-12S5P2
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
ASR01-12S5P2
Descrizione:
DC DC CONVERTER -5.2V 5.2W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) -32V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A
Voltage - Input (Min) -7V
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 92%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -5.2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.46" L x 0.30" W x 0.65" H (11.7mm x 7.5mm x 16.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series ASR01 (15W)
Power (Watts) 5.2 W