ASR01-24S12
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
ASR01-24S12
Descrizione:
DC DC CONVERTER -12V 12W
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A
Voltage - Input (Min) -15V
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 96%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.46" L x 0.30" W x 0.65" H (11.7mm x 7.5mm x 16.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series ASR01 (15W)
Power (Watts) 12 W