CL14A105MO5NANC
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
CL14A105MO5NANC
Pacchetto:
0405 (1012 Metric)
Descrizione:
CAP ARRAY 1.0UF 16V X5R 0504
Guida per l'utente
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series CL
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 1µF