CL31B153MBCNBNC
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
CL31B153MBCNBNC
Pacchetto:
1206 (3216 Metric)
Descrizione:
CAP ARRAY 0.015UF 50V X7R 1206
Guida per l'utente
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
Series CL
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.015µF