CRGH0805F100K
TE Connectivity Passive Product
Prodotto No:
CRGH0805F100K
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES SMD 100K OHM 1% 1/3W 0805
In magazzino : 27182
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 100 kOhms
Series CRGH, Neohm
Power (Watts) 0.333W, 1/3W