DGH505Q5R5
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
DGH505Q5R5
Descrizione:
CAPACITOR 5F -10% +30% 5.5V TH
In magazzino : 204
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.709" (18.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 1kHz
Series DGH
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 5 F