EDC104Z5R5V
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
EDC104Z5R5V
Descrizione:
0.1F, 5.5V
In magazzino : 8000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 75Ohm @ 1kHz
Series EDC
Package / Case Axial, Can - Vertical
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 mF