Casa / IC Sockets / DILB16P-223TLF
minImg
DILB16P-223TLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DILB16P-223TLF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN
In magazzino : 10946
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Contact Material - Post Copper Alloy
Housing Material Polyamide (PA), Nylon
Contact Finish Thickness - Mating 100.0µin (2.54µm)
Current Rating (Amps) 1 A
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Number of Positions or Pins (Grid) 16 (2 x 8)
Pitch - Post 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post 100.0µin (2.54µm)
Series -
Type DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing
Contact Finish - Post Tin
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Termination Post Length 0.124" (3.15mm)
Features Open Frame
Contact Material - Mating Copper Alloy
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Resistance 30mOhm