Casa / IC Sockets / DILB18P-223TLF
minImg
DILB18P-223TLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DILB18P-223TLF
Descrizione:
CONN IC DIP SOCKET 18POS TINLEAD
In magazzino : 10626
Guida per l'utente
Contact Finish - Mating Tin-Lead
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) 1 A
Product Status Active
Number of Positions or Pins (Grid) 18 (2 x 9)
Pitch - Post 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post 100.0µin (2.54µm)
Series DILB
Type DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing
Contact Finish - Post Tin-Lead
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Termination Post Length 0.124" (3.15mm)
Features Open Frame
Contact Material - Mating Copper Alloy
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Resistance 30mOhm