DPC-120-35B38
Pulse Electronics
Prodotto No:
DPC-120-35B38
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 4.4VA TH
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 34.93mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.28mm L x 31.75mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 70mA, Series 35mA
Weight 0.313 lb (141.97 g)
Primary Winding(s) Dual
Series PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 4.4VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 60V, Series 120V