DPC-230-100B48
Pulse Electronics
Prodotto No:
DPC-230-100B48
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 24VA TH
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 34.93mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.28mm L x 57.15mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 200mA, Series 100mA
Weight 0.75 lb (340.19 g)
Primary Winding(s) Dual
Series PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 24VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 115V, Series 230V