ECS-F1CE686
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECS-F1CE686
Descrizione:
CAP TANT 68UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series EF
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 68 µF