EV28-4.0-02-2M3
Schaffner EMC Inc.
Prodotto No:
EV28-4.0-02-2M3
Produttore:
Schaffner EMC Inc.
Descrizione:
CMC 2.3MH 4A 2LN TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.150" L x 0.827" W (29.20mm x 21.00mm)
Height (Max) 1.406" (35.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EV
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 4A
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Bulk
Inductance @ Frequency 2.3 mH @ 10 kHz