FSP080-P24-A54
FSP Technology Inc.
Prodotto No:
FSP080-P24-A54
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 54V 80W
In magazzino : 64
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr FSP Technology Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 54V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.48 A
Series FSP080-P24 (80W)
Power (Watts) 80W