FSP150-P24-A19
FSP Technology Inc.
Prodotto No:
FSP150-P24-A19
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 19V 100W
In magazzino : 210
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr FSP Technology Inc.
Features PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 500 V
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CB, CE, cCSAus, CSA, FCC, UL, VCCI
Voltage - Output 1 19V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.14" H (101.6mm x 50.8mm x 29.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.26 A
Series FSP150-P24 A (150W)
Power (Watts) 100W (150W Forced Air)