FSP150-P24-C54
FSP Technology Inc.
Prodotto No:
FSP150-P24-C54
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 54V 100W
In magazzino : 64
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr FSP Technology Inc.
Features PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cCSAus
Voltage - Output 1 54V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.78 A
Series FSP150-P24 C (150W)
Power (Watts) 100W (150W Forced Air)