FSP200-P35-A18
FSP Technology Inc.
Prodotto No:
FSP200-P35-A18
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 18V 150W
In magazzino : 204
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr FSP Technology Inc.
Features PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 500 V
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CB, CE, cCSAus, UL
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.10" H (127.0mm x 76.2mm x 28.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.33 A
Series FSP200-P35 (200W)
Power (Watts) 150W (200W Forced Air)