Casa / Fixed Inductors / LMLP03A2N1R5CTAR
minImg
LMLP03A2N1R5CTAR
KYOCERA AVX
Prodotto No:
LMLP03A2N1R5CTAR
Descrizione:
FIXED IND 1.5UH 1.4A 60 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.36A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm
Inductance 1.5 µH