Casa / Fixed Inductors / LMLP06D6M100CTAS
minImg
LMLP06D6M100CTAS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
LMLP06D6M100CTAS
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
FIXED IND 10UH 2.5A 47 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm
Inductance 10 µH