LP12-450B3
Pulse Electronics
Prodotto No:
LP12-450B3
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR SEMI-TORO 6VA TH
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 21.59mm
Voltage - Primary -
Voltage - Isolation 1500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 47.63mm L x 39.67mm W
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) Parallel 900mA, Series 450mA
Weight 0.438 lb (198.67 g)
Primary Winding(s) Dual
Series Low Profile Plug-In
Type Semi-Toroidal
Power - Max 6VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 6.3V, Series 12.6V