MC20XS4200BFK
Freescale Semiconductor
Prodotto No:
MC20XS4200BFK
Pacchetto:
23-PQFN (12x12)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
HIGH-SIDE SWITCH, 24V, DUAL 20MO
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Input Type -
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 8V ~ 36V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 20mOhm (Max)
Supplier Device Package 23-PQFN (12x12)
Current - Output (Max) 3A
Number of Outputs 2
Series -
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO
Package / Case 23-PowerQFN
Mfr Freescale Semiconductor
Features Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
Package Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V