MFL0603R2700FB
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
MFL0603R2700FB
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 0.27 OHM 1% 1/8W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 270 mOhms
Series MFL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W