MFL0805R0400FS
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
MFL0805R0400FS
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 0.04 OHM 1% 1/2W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 40 mOhms
Series MFL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W