MFSA0612R0070FDM
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
MFSA0612R0070FDM
Pacchetto:
0612
Descrizione:
RES 0.007 OHM 1% 1.5W 0612
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 7 mOhms
Series MFSA
Power (Watts) 1.5W