PC-16-55B55
Pulse Electronics
Prodotto No:
PC-16-55B55
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 1VA TH
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 21.08mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 25.40mm L x 34.93mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 110mA, Series 55mA
Weight 0.157 lb (71.21 g)
Primary Winding(s) Single
Series PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 1VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 8V, Series 16V