Casa / LED Drivers / PLED150W-214-C0700
minImg
PLED150W-214-C0700
Thomas Research Products
Prodotto No:
PLED150W-214-C0700
Descrizione:
LED DRIVR CC AC/DC 72-214V 700MA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.60" L x 2.33" W x 1.47" H (193.0mm x 59.2mm x 37.3mm)
Product Status Active
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66, NEMA 6
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series PLED150W
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 91%
Voltage - Output 72 ~ 214V