RAC40-15DB-ST
Recom Power
Prodotto No:
RAC40-15DB-ST
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-15V 40W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 4.41" L x 2.51" W x 1.28" H (111.9mm x 63.7mm x 32.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.33A, 1.33A
Number of Outputs 2
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Series POWERLINE RAC40-B (40W)
Power (Watts) 40W
Efficiency 83%