REA1013331M025K
KYOCERA AVX
Prodotto No:
REA1013331M025K
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
SERIES: REA/ CASE: 1013/ CAP: 33
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 350 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series REA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 490 mA @ 10 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 µF