RN152-10-02
Schaffner EMC Inc.
Prodotto No:
RN152-10-02
Produttore:
Schaffner EMC Inc.
Descrizione:
CMC 1.8MH 10A 2LN TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 14mOhm (Typ)
Approval Agency UR, VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max) 0.996" (25.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RN
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 10A (Typ)
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tube
Inductance @ Frequency 1.8 mH @ 10 kHz