RQ73C1E274RBTD
TE Connectivity Passive Product
Prodotto No:
RQ73C1E274RBTD
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 274 OHMS 0.1% 1/16W 0402
In magazzino : 3834
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 274 Ohms
Series RQ73
Power (Watts) 0.063W, 1/16W