S501LF357V2R7A
KEMET
Prodotto No:
S501LF357V2R7A
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP 350F -5% +10% 2.7V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1mOhm @ 1kHz
Series S501
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr KEMET
Capacitance 350 F