SLA40476B-90L
ITG Electronics, Inc.
Prodotto No:
SLA40476B-90L
Descrizione:
FIXED IND 90NH 77A 0.125MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 130A
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 77 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.125mOhm
Inductance 90 nH